| Gateway20000 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o intrebare:
Ma pot juca GTA V pe un pc cu urmatoarele piese:
Procesor i7 2600, 16gb ram dual chanel, placa video nVIDIA gt420.
Va intreb ca vreau sa fiu sigur sa nu cumpar jocu degeaba.

Răspuns Câştigător
| Stefancalin1997 a răspuns:

Salut procesor ai, ram ai, probabil ai si spatiu pe hdd dar nu ai placa video buna ceea ce inseamna ca esti cam la limita da sau nu dar de preferabil ia-ti o placa video mai buna si o sa-ti mearga, dar cu aceasta placa a ta nu prea faci mare branza.

6 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Rahatul care il ai tu e facut gata din magazin, adevarat? Numai alea sunt asa de prost facute. Cumpara unul pe bucati daca te omori cu jocuri.

| Gateway20000 explică:

Am HDD de un tera.
Ai vreo placa video de recomandat? Socket 2.0

| CPAElites a răspuns (pentru Gateway20000):

Cum sa pui cacatu ala de placa video langa procesorul ala + 16 gb ram? LoL
Ce buget ai pentru placa video...

| CPAElites a răspuns (pentru Gateway20000):

Ce buget pentru placa video ai ma?

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Gateway20000):

R7 240/250/250x asta sunt bune sau ceva bun tare e hd 7850 ruleaza aproape orice dar r7 240 e low buget asa ca iti merge gta 5 il am ruleaza pe mediu @ 40 fps.

| Gateway20000 explică:

Da asa l-am luat, recomandati-mi o placa video pe socket 2.0 buget undeva la 200€