| Emil_Andrey_1997 a întrebat:

Am si eu o problema cu minecraft pe windows 7 cand il pornesc imi da eroarea aia cu "bad card drivers"am, incercat tot felul de tutoriale dar degeaba pana si faza cu update driver dar imi zice ca este deja uptadat la ultima versiune stiti cumva o modalitate sa il fac sa mearga fara sa pun alt windows? Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.intel.com/p/en_US/support/detect/graphics
Detecteaza-ti si fa-ti update!

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu prea are cum, cel mai sigur n-ai ultimul driver instalat.Da-i start>run>dxdiag si la display uita-te ce zice.Cauta pe google ultimul driver.Si vezi sa ai si java instalat.

| Emil_Andrey_1997 explică (pentru CM7YRE):

Am ultima versiune de java si cand dau la update driver zice asa"Windwows has determinated the driver software for your device is up to date"

| CM7YRE a răspuns (pentru Emil_Andrey_1997):

Nu asa.Da-i start>run>dxdiag si la display zi-mi ce model scrie (probabil ai un Intel r media graphics accelerator driver sau cine stie ce).Zi-mi ce scrie acolo.

| Emil_Andrey_1997 explică (pentru CM7YRE):

Intel(R) 82945G Express Chipset Family

| Emil_Andrey_1997 explică (pentru CM7YRE):

Mersi a functionat

| CM7YRE a răspuns (pentru Emil_Andrey_1997):

Http://www.intel.com/p/en_US/support/detect/graphics
Detecteaza-ti si fa-ti update!

| andreyutz1999 a răspuns:

La mine scrie NIVIDIA GeForce6200