| Gabriel87 a întrebat:

Am un canal de Youtube cu gameplay. Cum as putea promova acest canal? va multumesc! Sunt la inceput si as aprecia un mic ajutor vizitand canalul meu in link-ul de mai jos:
https://www.youtube.com/channel/UCERgqiokzJ98_tCEvMM-HXw

Răspuns Câştigător
| Punyaso a răspuns:

Nu face promovări de la alţi youtuberi, acelea de la inceputul sau finalul clipului, nu ajută la nimic. Poţi da share pe Facebook-ul tau, îţi poţi îmbunătăţii calitatea video-ului, dar faima nu va veni peste noapte. Vor exista nopţi albe în care te doare capul dar tu spui : Nu frate, mă doare capul, dar nu mă culc ca să pot face o treabă de calitate editând videoclipul, pentru a aduce un zambet pe buzele oamenilor. Continua şi vei ajunge la 10, 50, 100, 500 de abonaţi etc. Spor la Youtube! Ps: am fost un fost youtuber, dar m-am lăsat deoarece nu am mai avut timp pentru editat şi postat. Apropo, posteaza frecvent şi baftă!

| Gabriel87 explică (pentru Punyaso):

Salut,
La ce te referi in a nu face promovari de la alti youtuberi? da ai dreptate, stiu ca dureaza foarte mult la editari.
Multumesc frumos pentru sfat.

| Punyaso a răspuns (pentru Gabriel87):

Poţi face promovări altor youtuberi când ajungi mai sus, dar mă refeream să nu dai bani pentru promovări, de ex. îţi vinzi casa să-ţi facă iraphahell promovare, iei maxim 50 de abonaţi din treaba aia. Baftă la Youtube!