| Andrei2865 a întrebat:

Salutare TPU am un laptop mai vechi si vreau sa stiu ce jocuri pot descarca pe el ceva smecher gen gta si pe telefonul meu Sony xperia j o sa scriu ce apare pe el(laptop): N450 INTEL ATOM PROCESOR, 1GB MEMORIE, 160GB HDD apropo am windows 7.Acum telefonul: NUMAR MODEL :ST26i, Versiune android:4.1.2.

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Pe laptop poti incerca:
1. Masini: NFS (Underground, 2, Hot Pursuit, Underground 2, Most Wanted, Carbon, Pursuit 2), Superstar Racing.
2. Sandbox: Minecraft (o versiune mai veche), Roller Coaster Tycoon 1, 2 si 3.
3. Shooter: Battlefield 1942, Battlefield 2, Call of Duty ( 1, 2), CS 1.6, CS Source, Team Fortress 2.
4. Open world: GTA (3, Vice City, San Andreas).
5. Sport: FIFA (toate pana la 2007).
Sau daca vrei jocuri direct sa le joci in browser (Google Chrome, Mozilla, Opera), in afara de Internet Explorer, iti va trebui UnityWebPlayer (se ia oficial de aici: http://unity3d.com/webplayer ), poti incerca:
- Ballistic;
- Freefall Tournament;
- Contract Wars;
- Uber Strike;
- Red Crucible 2;
- Rush Team;
- CS Portable (exista si pentru android);
- The West;
- Goodgame Empire;
- Grepolis.
Si mult mai multe jocuri gasesti oficial pe Kongregate, Miniclip, Nitrome.
Si pentru telefon:
- Soccer Stars;
- 8 Ball Pool;
- Plague Inc;
- Clash of Clans;
- Into the Dead;
- Drum Pads 24;
- My Talking Tom;
- Dots;
- True Color;
- Raging Thunder 2;
- Banana Kong;
- Doodle Jump;
- Fruit Ninjs FREE.
Te sfatuiesc sa descarci doua aplicatii foarte bune: Clean Master si DU Speed Booster. Iti vor face telefonul sa ruleze mai bine, stergand fisierele inutile din el (NU pozele si documentele tale), si eliberand memoria RAM. Funda?

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Pai sunt foarte multe jocuri mai vechi care vor merge ok pe acea configuratie. Decat sa-ti scriu aici un ditai pomelnicu cu ''n'' jocuri, mai bine intra pe site-ul : http://games.gamepressure.com/ ( ai toate jocurile din lume acolo )
Iar dupa site-ul : http://www.systemrequirementslab.com/cyri poti testa sa vezi daca pc-ul tau indeplineste toate cerintele.

Bft!