| JackJacko1 a întrebat:

Salutare TPU as avea si eu o intrebare...
am urmatoare configuratie
amd athlon II x3 450 3, 2 ghz
placa video nVIDIA 9500 gt
8 gb ddr3
sursa high tech power 400w
As vrea sa imi inlocuiesc placa video cu nVIDIA GTX 760
vreau sa intreb daca as cumpara placa video in locul celei vechi. se va simti diferenta in calitate si FPS la jocuri?
placa de baza conteaza... nu de alta dar nu stiu am AsRock dar nu stiu de care...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu compari o gtx 760 care este o placa high end cu 9500 gt care este praf. iti v trebuie o sursa noua cam de 520 de watss de la sirtec, si da se va simti foarte mult fps in jocuri. Procesorul cam limiteaza gtx 760