| Eugen77777 a întrebat:

Salutare TPU, ce ar trebui sa am pe placa video pentru a rula GTA5?

11 răspunsuri:
| misu2315 a răspuns:

Eu am r9 380 si merge deci cv de genu cred.

| CPAElites a răspuns:

Procesor Grafic puternic ( minim GTX 750 TI )

Si configuratia de ce nu o spui? Procesor ram etc?

| alexboss2020 a răspuns (pentru CPAElites):

Gtx 750 ti duce si pe very high gta v, dar nu sunt sigur daca suporta x8 msaa nevel sau anisotropic x16

| CPAElites a răspuns (pentru alexboss2020):

Decat sa faca vreo prostie si sa cumpere R7 240 laughing Mai bine GTX 750 TI.

| alexboss2020 a răspuns (pentru CPAElites):

Foarte amuzant trolule, nu ma compara cu bucs nu stiu care!

| Eugen77777 explică (pentru CPAElites):

Imi fac calculator pe comanda, de aceea vreau piese bune, dar nu 20.000 procesor i7 Limited Edition, probabil un i5 de generatie noua peste 3, 3Ghz, ceva ce a merita banii.

| CPAElites a răspuns (pentru Eugen77777):

Spune ce buget ai! ( Iti voi face eu o configuratie )

| Eugen77777 explică (pentru CPAElites):

Nu conteaza bugetul, prietenul meu are magazin special de calculatoare, e un fel de favor.

| alexboss2020 a răspuns:

Zi ce procesor ai si cati rami ai!

| Eugen77777 explică (pentru alexboss2020):

Am pe laptop i5-4210M 2,6 Ghz cu Turbo Bost pana la 3, 2Ghz, are cred 4GB ram

| Eugen77777 explică (pentru alexboss2020):

Este posibil sa pun procesorul de la Laptop la PC? Scuza-ma, nu ma pricep asa bine la PC-Laptop