| Dobre_David_1998 a întrebat:

Salutare TPU, curand mi-am cumparat un Logitech G27, totul functioneaza perfect. Dar, am o problema, aceea fiind la pedale. Ambreajul imi merge la perfectie, dar pe cand frana si acceleratia nu imi merg, cine ma ajuta si pe mine sa-mi arate setarile pe care trebuie sa le fac?

5 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Nu merg deloc sau nu raspund mereu la comanda? Daca nu merg deloc intra in setarile jocului la controale, si acolo unde scrie acceleration da click sa modifici controlul si apasa pedala de acceleratie. Pentru frana cauti in acelasi meniu unde scrie brake si la fel dai click si apesi pedala de frana. Salvezi setarile si incepi jocul, ar trebui sa mearga.

| Dobre_David_1998 explică (pentru Arthiom):

Nu functioneaza deloc in Logitech Profiler acolo unde vezi cum functioneaza, trebuie sa ii fac setari acolo in Logitech profiler sau nu stiu unde, daca ma ajuti ai funda.

| Arthiom a răspuns (pentru Dobre_David_1998):

Pai interfata setarilor e diferita de la dispozitiv la dispozitiv, fa niste poze si pune-le aici sa imi pot da seama.

| Dobre_David_1998 explică (pentru Arthiom):

Uite aici, ambreajul este sageata din stanca functioneaza perfect dar frana si acceleratia nu http://i.imgur.com/rmtVgCd.png

| Arthiom a răspuns (pentru Dobre_David_1998):

Deci nici in panoul cu setarile dispozitivului nu apare semnal de la acceleratie si frana? Ori e de la soft(incearca sa il reinstalezi), ori, nu prea imi dau seama, daca ai posibilitatea, incearca volanul si la alt pc sau laptop sa vezi cum se comporta.