| LanGooP a întrebat:

Oare mi-ar merge GTA V la calculatorul acesta? (este unul super ieftin si am auzit ca este unul super bun)

Componente: Procesor AMD APU Kaveri A10-7700K, 3.4 GHz, 4MB, socket FM2+

Placa video : Cea integrata in procesor (uitati-va), adica Radeon R7 nu mai stiu cat...

Memorie: MICRON Crucial CT102464BA160B, 8GB DDR3, 1600MHz, CL11

Placa de baza ASUS A58M-E, socket FM2+, 2xDDR3, 6xSATA2, mATX

Sursa de alimentare TECNOWARE FAL504FS12, 500W, 12cm fan

Hard Disk Drive WESTERN DIGITAL Caviar Blue WD10EZEX, 1000GB, 64MB, SATA 3

Deci?

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

Poate pe low sau medium, dar nu prea e sigur.
Modelul plăcii video nu prea am înțeles.

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Vrei sa-ti cumperi acest pc?
Depinde de ce rezolutie ai la monitor

| cocp a răspuns:

Da e foarte bun da te-as recomanda sa intrebi daca are slot petru placa video dedicata ca daca nu are nu-ti mere nici cele mai slabe jocuri si mai trebuie sa pui pe langa 150 200 mil petru o placa video buna

| LanGooP explică (pentru Gonrax):

Am observat pe PCGARAGE ca un calculator d-asta ar functiona si ar merge GTA V pe low.

| LanGooP explică (pentru cocp):

I-auzi... Eu FOLOSESC PLACA VIDEO DIN PROCESOOOR! 150-200 milioane pentru o placa video? Fugi de aici. M-am interesat si ar functiona GTA V la low-medium cu 30-40 fps big grin