| serau999 a întrebat:

Pot rula jocul Mirror's Edge Catalyst cu un Intel Xeon X5460 3.16GHz, 4 GB RAM DDR2 si gigabyte nVidia Geforce GT 730 1GB OC edition macar "cat de cat"?

6 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

O sa ai vreo 10-15 fps, nu ai placa video buna si oricum in gaming xeon-ul ala nu te va ajuta prea mult mai bun este un i5 in gaming

| serau999 explică (pentru alexboss2020):

Da, dar nu cred ca exista i5 pentru socket LGA771 mai bune decat ce am eu, si plus ca nu prea imi permit acum sa imi schimb placa de baza. Stii tu un procesor mai bun pentru socketul asta? Daca da, te rog raspunde-mi. Mersi.

| alexboss2020 a răspuns (pentru serau999):

Procesoare mai bune exista dar tot atatea fps-uri o sa ai, atat socketul cat si procesorul pe care le deti nu subt facute pentru gaming, ce ai tu este stric pentru editate video, photoshop si encoding

| serau999 explică (pentru alexboss2020):

Ciudat, am luat jocul si ating 60 cam tot timpul, mai e doar stuttering, nu prea pot sa-i fac nimic, dar e destul de ok. Am mai pus o intrebare de genul dar pentru GTA V, toti imi spuneau ca imi va merge in maxim 20, dar il ducea in 40-50 pe high. Voi chiar subestimati componentele ieftine happy

| Constantin_Catalin_1905 a răspuns:

Cat de cat 18-25 fps pe aici sau si mai putin ca nu te avantajeaza procesorul si te scade.

| Razvan82 a răspuns:

Intra pe site-ul can i run it si cauta jocul, o sa iti spuna daca merge sau nu