| WuDog a întrebat:

Salutare,un prieten de-al meu are o problema cu pc, cand da rr nu porneste pc-ul si trebuie sa-l inchida si sal deschid iar din sursa sau uneori cand il deschide din sursa porneste fara sa apas pe buton.Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Wolf2305 a răspuns:

Sall! Prietenul tau are o problema cu sursa de alimentare [banuiesc ca sti care e daca nu e o cutie mare neagra[in general] si cu multe fire] recomand sa mearga la un service sau sa cumpere una noua dar sa fie atent pentru ca pe unele scrie pwr 500w dar nu duc decat pana la 340w. Recomand sa isi ia una de la 500w in sus... pentru ca PC-ul sa ruleze Normal. Respect.