| MarioSlender a întrebat:

Salutari,as vrea sa stiu si eu ce componenta la Pc meu sa schimb, am un pc destul de bun insa nu-mi merge nici macar Call of duty 2 si imi ruleaza Mc cu 60 fps
Uitati aici componentele
Processor Intel core i3 3.07 ghz
4gb ram
Placa video ati radeon 5400 series
Imi puteti spune de ce nu-mi merg jocurile noi?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Cica placa video i3, ala-i procesor ba nu placa video
Oricum presupun ca ai un radeon hd 5450 care este foarte slab in jocuri, ia-ti un gtx 750 ti si vei rula pana si battlefield 4 cu minim 30fps pe mediu-high, maxim ai avea vreo 70-90fps

2 răspunsuri:
| Darkguy a răspuns:

Ia-ti i5 4460 3, 2 ghz si Nvidia GTX 2gb de la 740 in sus Iti va rula orice. POate inca 4 gb de ram?

| LoRdSaN a răspuns:

Ai placa video Intel i3, ia-ti i7, i5
Va rula mult Mai usor