| anonim_4396 a întrebat:

Salutari,poate sa imi psuna cineva lace ajuta pietrele in metin2 anti-sura(doar pietrele cu anti-caractere)si bossi in metin2 general au voie critica?

Răspuns Câştigător
| NextGen a răspuns:

Deci ca sa iti spun mai pe intelesul tau... eu joc metin2 de 7ani si crede-ma
stiu ce zic. Deci pietrele anti-sura, anti-ninja, anti-razboinic si anti-shaman sunt folosite pentru modul de joc PVP( Duele) iar cele cu critica, patrunderii sunt pentru modul PVM( Crescut), daca joci metin2.ro,eu iti recoman pana la nivelul 50-60 sa folosesti pietre pentru crescut, iar daca vei creste lv. 80+ daca o sa ai iteme bune pui pietre de categoria PVP deoarece la lv. mare nu me te intereseaza crescutul si te intereseaza duelele, altceva o sa vezi la un moment dat.

Ce sa-ti spun exista si server PVP-PVM precum Metin2Fun si servere PVP care iti da lv. 255 din prima si iteme de lv 250 la magazin este de exemplu Metin2Hammer dar iti zic aceste metinuri PVP ca si Hammer-ul sunt niste porcarii de metine, daca esti un incepator eu acum pot sa iti mai dau sfaturi precum

Bonusuri pentru sura sa zicem pentru un server PVP-PVM deoarece sunt cele mai bune metine si iti recomand sa joci Metin2Fun

Deci sa revenim pentru bonusurile Sura : INT, PV, critic. daca iti mai intra bonusuri cu set adica de exemplu 15 sabie, 15 doua maini, sau 15 pumnal este perfect

Pentru Warriors (Razboinic) : Trebuie sa pui Tarie (STR), PV si daca iti merge set.

Pentru Ninja (iti recomand sa bagi ninja lama) big grinEX (dexteritate), PV, patrunzator si set daca este posibil

Pentru Shaman sunt ca la Sura dar iti recomand sa nu-ti faci shaman pe un server PVP-PVM sau un server PVM deoarece nu bate bine de loc si nu prea se gasesc iteme bune pentru ei.

Eu cred ca te-am lamurit happy Funda?

4 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Buna, pietrele anti caractere te ajuta sa dai mai mult in caractere, de exemplu daca ai anti sura ce iti da 5% antisura, dai cu 5% mai mult decat daca dai cu sabia fara piatra, iar la bossi it trebuie mobi, critica si patrunzatoare, mobii te ajuta sa mai tare cu nu stiu cat %, iar critica te ajuta sa ii dai critica... adica daca tu dai 2k dmg in el, mai prinzi si critica de 3k, na piatra aia te ajuta sa prinzi critica de 3k mai des. tongue Sper ca te-am ajutat.

| Lykan a răspuns:

Ajuta in lupta deoarece mai scde din viata

| NextGen a răspuns:

Ce la-ti lamurit pe bietul copil laughing, uitati-va
la raspunsul meu, ala e raspuns laughing

| catalin206 a răspuns:

Pai Pietrele cu Anti-Caractere te ajuta sai ii iei mai multa viata oponentului(ex:AM o piatra anti-sura daca ma lupt cu unu sura ii iau mai multa viata)si bossi in metin2 au voie critica. Funda?