| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, am vazut in serialul un show obisnuit un joc cobit, ii spui cuiva ti-am cobit parca si pana nu ii spune cineva numele de 3 ori nu are voie sa vorbeasca, cobit parca se numea sau cobei, ajutati-ma voi ca rog cu regulile.

Răspuns Câştigător
| drob a răspuns:

Atunci cand 2 pers spun o chestie, cuvant cu cuvant in exact acelasi timp, unul din cei 2(care e mai rapid) spune "cobe","te am cobit". asta inseamna ca nu are voie sa nu mai spuna absolut nimic si daca o face va fi lovit.ca sa scape de chestia asta cineva trebuie sa ii spuna numele de 3 ori.chestia asta se poate intampla oricand, in viata de zi cu zi, asta nu se joaca ca un orice alt joc.imagineaza ti ca esti in mijlocul unei conv si tu imp cu un prieten spuneti de ex in acelasi timp "exact". prietenul tau sa zicem ca ti zice "cobe".si tu nu ai voie sa spui absolut nimic. daca o faci, va trebui sa te loveasca. dupa ce te striga el sau oricine altcineva de 3 ori poti vorbi.

1 răspuns: