| NixonRed a întrebat:

Am o problema ce am citit-o pe un site si nu imi dau siama cum as putea sa o fac : Doi priete se intalnesc iar unul spune: Ce varsta au copiii tai imi amintesc doar ca ai 3. Celalat spune: Pai produsul varstelor lor este 36.Sti ce varte au? Raspuns :Sunt prea multe posibilitati, deci nu pot da raspunsul. Apoi omul cu copiii adauga :Suma varstelor lor este egala cu nr etajelor acestui bloc. Tot nu pot raspunde zice prietenul sau. Atanci afla ca cel mai mae are ochii albastri. ASTA E PROBLEMA DACA ATI PUTEA SAMI SPUNETI CUM SE REZOLVA SI SO SI INTELG DAU FUNDA!

1 răspuns:
| mirceaqqq a răspuns:

... e ciudata problema...
In primul rand ne da doar o informatie... ca produsul celor trei este 36... incearca pe alta categorie laughing