| anonim_4396 a întrebat:

Se consideră următoarea situație: // X face RP că îl lovește pe Y în bărbie cu pumnul. Y se află în picioare, în față lui X. Se consideră că X și Y au aceeași constituție fizică. // Care afirmație este corectă?
Acțiunea este corectă în urma RP-ului: "/me își strânge pumnul tare urmând să îl lovească pe Y în bărbie" "/do Reușesc?"
Acțiunea este corectă în urma RP-ului: "/me își strânge pumnul încercând să îl lovească pe Y în bărbie".
Acțiunea nu este corectă indiferent de RP-ul făcut.
Dacă cineva încalcă regulile, ce poți face?
Fac o poză și îi fac o plângere pe forum.
Îl omor pentru a învață regulamentul.
Îl ignor, este problema sa.
Care este cel mai bun exemplu de NON-RP Fear dintre următoarele?
Atunci când strig că mă predau, eu fiind înconjurat de 10 polițiști.
Atunci când scot o armă, eu fiind înconjurat de alte 3 persoane cu câte o armă.
Atunci când vreau să calc o persoană cu mașina, iar respectivul are o armă în mână și este cu spatele la mine.
Ai voie să abuzezi sexual de cineva (prostituţie, viol etc)?
Da.
Decât cu acordul OOC al ambelor părţi.
Nu.
Care este afirmația corectă pentru următoarea acțiune roleplay: "/me îl lovește pe X cu piciorul drept în burtă, urmând să îl lovească cu o serie de pumni în față"?
Nu este nimic greșit, acțiunea este una complexă și respectă regulile, ba mai mult fiecare acțiune este descrisă în detaliu și are două linii de chat.
Este greșită, deoarece se consideră NON-RP Fear.
Este greșit, deoarece a făcut mai multe acțiuni într-un singur /me, iar acțiunile sale au consecințe pentru persoana cu care fac roleplay.
Se consideră următorul scenariu: " X se întâlnește cu Y pe ponton. X se apleacă pe balustradă către mare. Y este în spatele lui își ia avânt și îl împinge peste balustradă". Care este atitudinea corectă a lui X?
X face RP că se ferește de Y, aplecându-se.
X face RP că se întoarce atunci când vede ce face Y și îl împinge în apă.
X se lasă împins în apă, neavând cum să evite acest lucru.
Ce poți face dacă ai ban pe un cont pentru 7 zile?
Intru pe alt cont sau pe contul existent abia când ban-ul expiră.
Intru pe alt cont deoarece nu există o restricție și nu se consideră Ban Evading.
Intru pe alt cont, dau /re să întreb adminii dacă am permisiunea de a juca pe alt cont.
Se consideră următoarea acțiune roleplay: "/me are un chip trist datorită certurilor avute cu soția sa". Care afirmație este corectă?
RP-ul este incorect.
RP-ul este unul corect, complex, se specifică multe detalii iar partenerul de Roleplay se poate ajuta de informațiile date în /me.
RP-ul este corect, dar ar fi fost și mai corect să fac acest RP cu două /me-uri separate.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
ame își amintește că X a fost văzut în partea nordică a Skate Park.
/ame privește către numărul mașinii din față.
/ame este mândru de X, având o mulțumire interioară față de acesta.
Dacă faci roleplay cu cineva, ai voie să te pui AFK?
Nu, nu este permis.
Da, este permis.
Dacă e neaaparata nevoie, mă pot pune AFK.

1 răspuns:
| vlad838 a răspuns:

Ce naiba vrei? Ai dat copy paste de undeva ca sa faci troll sau ce?