| anonim_4396 a întrebat:

Se incarca foarte greu youtube-ul la melodii de 4-5 minute. Am net de la upc 60mbps, am instalat ultimele versiuni de chrome, flash player. Am instalat chiar si speedbit video accelerator insa degeaba.
Ce pot face?

2 răspunsuri:
| Generation22 a răspuns:

Pai tu crezi ca viteza netului tau e chiar de 60 mbps stai linistit asa zic aia ca sa isi faca oamenii o parere buna de ei dar de fapt netu e mult mai scazut adica pe la 10 maxim 12-13.
Si eu am net de la rds-rcs si zice ca merge cu 90 mbps si merge cu 20... dar in schimb mie imi merge you-tubul bine nu stiu ce are la tine.dar eu nu ma uit pe chrome ca chrome o fii bun la viteza cand intri pe site-uri sau alte chestii dar pe youtube sau trilulilu sau tot felul e cel mai incet browser.
Eu inainte aveam net de la Vodafone dala stick si asa imi mergea yt exact ca la tine si dupa am bagat rds-rcs si merge perfect nu stiu ce are la tine sincer.

| AK47 a răspuns (pentru Generation22):

Sunt constient de faptul ca nu sunt 60mbps, dar este o viteza destul de mare pentru a merge youtube-ul bine, insa nu.