| Bubuielu a întrebat:

Se pricepe careva la Minecraft? Adica sa imi spuna careva cum se filmeaza, cum fac sa joc pe multiplayer?

3 răspunsuri:
| RomaniaEtho a răspuns:

Păi pentru a filma îți trebuie un program de genul Fraps.
Și două tutoriale ar fi acestea:
http://www.minecraft-romania.com/......t6174.html

http://www.minecraft-romania.com/......t6941.html

Sper că te-am ajutat.

| Freeze09 a răspuns:

Daca ai MinecraftSP este mai greu pentru ca unele servere iti cer cont Premium si trebuie cumparat. Daca ai cumparat totusi cont Premium pur si simplu te loghezi si intri la multiplayer, cauti un server, dai add server, la nume poti sa nu schimbi, iar la Server Addres pui IP server-ului. Dai done si ar trebui sa iti apara server-ul la multiplayer. Dai dublu-click si ai intrat.
P.S.: unele servere iti cer whitelist.
acolo trebuie sa intri pe site-ul lor si sa faci cerere.
La MinecraftSP este la fel numai ca trebuie servere care nu cer cont premium. Cauti pe google si ai sa gasesti.
Uite unele:
mc.alphacs.ro/ uneori este inchis dar merge big grin
mc.arth.ro/ este deschis mereu, uneori face niste updateuri dar este 24/24winking

| Bubuielu explică:

Intru, si imi apare acolo MINECRAFT si dedesubt singleplayer si multiplayer, ii dau pe multi. si imi zice : scanning for LAN worlds, da imi tot zice asta pana poimaine diminata! ( pentru. cei care nu s-au prins, am fost sarcastic ) Ce sa fac?