| gomen a întrebat:

Seară bună tuturor! :3
Astazi mi-am adus aminte de un joc pe care il adoram cand eram mică de vreo 6-7 ani sau chiar 8, nu mai tin minte exact. Avea frate-miu un CD plin cu jocuri, printre care erau si Jazz Jackrabbit, Insaniquarium, un joc cu Aladin si maimutica aia a lui, (etc.). Iar jocul asta pe care-l caut era gen Mario dar cu o fetiță si un baietel, si trebuia sa iei si niste litere sau nu mai stiu ce. Oricum e vechi jocul acela si am incercat mai inainte sa il caut peste tot dar nu dau de el. Imi aduc aminte ca fetita si baietelul din joc ieseau dintr-un copac mare din dreapta ecranului in sus, si mergeai in stanga pana ajungeai sa mergi tot mai in jos, si mai trebuia sa te feresti si de niste albinute. Iar nivelele erau diferite, adica imi aduc aminte ca unele erau intr-un castel cu niste armuri decorative frumos, si prin pamant si trebuia sa colectezi banuti si sa te feresti de obstacole cum am mentionat, gen albinute.
Grafica era la fel ca la Mario, pixelata.
Chiar imi doresc sa incerc din nou acest joc genial. Imi aduce o gramada de amintiri frumoase. crying
Multumesc!????

Răspuns Câştigător
| Savina23 a răspuns:

Este unul asemanator lepo's world.Incearca l

| gomen explică (pentru Savina23):

Iti multumesc din tot sufletul! L-am gasit. Am cautat pe net jocuri gen lep's world si am dat de jocul dorit. Se numeste Bud Redhead. Iti multumesc inca o data!

| Savina23 a răspuns (pentru Savina23):

Cu mare drag! Si mie mi au placut aceste jocuri, mai ales Mario si Luigi jucam.