| Polinco a întrebat:

Sistem Desktop PC ASUS ROG G20CB-RO024T cu procesor Intel® Core™ i7-6700 3.40 GHz, Skylake™, 8GB, 1TB + 8GB SSD, Blu-Ray Disc Writer, nVIDIA GeForce GTX 1060 6GB, este bun de Gaming? Cate FPS-uri imi prinde pe CS:GO si GTA V cu setarile date pe very hight.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Gonrax a răspuns:

Normal că este foarte bun.
Eu am un i3 și 750 ti și CS:GO îmi merge pe setări maxime cu 150 fps, la blană. Deci pe CS:GO pe setările maxime posibile o să ai peste 215+
Iar pe GTA:V pe very high o să ai peste 60 fps probabil. Doar ai i7 de generația a 6-a, unul foarte bun.

11 răspunsuri:
| DanielNegoi a răspuns:

MA este foart6e bun baga p-e el max payne 4

| DavidoffUser a răspuns:

Off topic: i7 nu e facut pentru gaming(desi e mai mult decat capabil ), e facut pentru randare video, editare video si sunet, multitasking masiv etc.; i5 e facut pentru gaming premium si asa mai departe; fiecare procesor are rolul sau.
on topic :very high @1080p -cs :go vreo 400+ si gta v 100+

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Gonrax):

Gonrax stii ce te rog sa-mi arati si mie acele 150 fps-uri pe high/ultra high(setarile maxime), nu de alta dar m-ai facut curios cu atatea fps dintr-un i3 si 750 ti.

| Gonrax a răspuns (pentru anonim_4396):

1: http://imgur.com/cYZs7Ho
2: http://imgur.com/UGvg51N
3: http://imgur.com/m6KKGdi

Primele două sunt cu Vsync activat, și se blochează frame-urile la 60.
Ultimul screenshot e fără VSync, și dacă te uiți în colț în stânga sus de tot (la toate), o să vezi că la ultimul am 165 fps.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E ok, dar arunci banii aiurea pe asa ceva in loc sa iti faci tu sistemul pe componente. Vei scrie BR-uri? Nu. Bani aruncati pe geam. Probabil e la vreo promotie ca procesorul deja nu mai e de ultima generatie. Plus ca sa arunci banii pe i7 ca sa joci CS GO si GTA V... jalnic. Cum zice colegul, si eu am i3 si 750 Ti si cu monitorul asta mic-micut 1280X1024 joc si Mass Effect Andromeda fara nici un stres.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Gonrax):

Ultimul 165 fps, dar arata-mi setarilewinking.
Nu iti dadeam reply, dar am, am avut si inca mai fac sisteme bune pentru diferiti oameni, iar setarile pentru anumite jocuri imi spunc a nu-i chiar asa.
Bafta si seara placuta! happy

| CPAElites a răspuns:

E ok, dar trebuie sa fi putin ret*rd sa dai 6000 lei pe un pc de 4000 lei.
Pe componente iti cumperi un pc mult mai performant
Ryzen 7 1800 + 16GB Ram DDR4 + 1TB SSHD + Sursa Sirtec 600W + Carcasa... + Placa de Baza AM4 etc.

| Gonrax a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vezi setările în a doua poză? Nu înțeleg de ce nu mă crezi, crezi că mințeam așa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Gonrax):

Ma refeream fix la setarile pentru cele 165 fps, cum ai facut ss la setarile cu vsync si 60 fps, puteai foarte bine sa faci si la celelalte dar nu ai facut-o.
Sincer, nu-mi pasa daca minti sau nu, pe tine te minti singur daca chiar o faci.

| Gonrax a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e așa greu de înțeles? Cu vsync 60 fps, fără vsync 200 fps, în rest aceleași setări.
Nu stau să-ți fac ție 15000 de screenshot-uri. Salut.

| Liniuta1 a răspuns:

E super bun :0