| RaresStefanpop a întrebat:

Siteul itmar.ro este de incredere?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Da, site-ul este vechi si de incredere.

| PainTech a răspuns:

Pai hai sa vedem :

Numar de telefon la vedere
Preturi realiste
Cerificat SSL
Fara reclame/greseli de tipografie
Inregistrat in 2016
Hostat la Claus Web SRL, Bucuresti
DNS la shopmania
E firma inregistrata cu codul unic de inregistrare 36331706 si numarul de inmatriculare J40/9756/2016, are sediul in Bucuresti, sector 6, Str. Drumul la rosu, cifra de afaceri 1 235 648 in 2019.
Se pare ca baietii de la itmar vand si pe OLX, numarul de telefon acelasi ca cel de pe site.
Google Transparency Report nu a gasit continut nesigur.
Alte unelte automate pentru securitate nu au gasit probleme, dar au gasit chestii care ar putea fi imbunatatite.

Concluzie :
Site-ul apartine unei firme relativ mici, legitime. E de incredere, personal eu as comanda de acolo.