| AlexMoss a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum se joaca LOL (League of Legends) pentru ca nu am habar ce trebuie sa fac, ce pot cumpara cu bani reali si bani virtuali si cum pot sa fac LVL mai repede in meciuri si toate optiuni pe scurt tot ce trebuie sa stiu despre acest joc?

Astept Raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Darkus56 a răspuns:

Pai intri intr-un meci cu un prieten sau cu cine vrei nu conteaza, iti alegi un caracter(trebuie cumparate, dar in fiecare marti pune destule caractere gratis) si te bati cu omuleti dinaia(Minions) pana le distrugi baza, dar te vei lupta si cu alti oameni, deoarece si ei vor sa-ti distruga baza si cu cat telupti mai mult faci level(parca intr-un meci maxim e 15).
Dupa ce termini un meci iti da xp si faci level(maxim 30) si bani cu care iti iei caractere.
P.S.:Sa nu iesi dintr-un meci, deoarece daca iesi de multe ori iti poate da ban pe cateva zile sau chiar permanent.
Sper ca m-am facut inteles...
Funda!?

| qAlySse a răspuns (pentru Darkus56):

Da, eu stiam ca intr-un meci de pe LOL (League Of Legends) nivelul mavim este 18. Si sunt destul de sigura, mai joc si eu din cand in cand LOL, dar la un vecin. Si el joaca de mult timp si e cam bun la acest joc, are jumatate de campioni cumparati.

| iulian00 a răspuns (pentru Darkus56):

Intr-un meci maxim e 18!

32 răspunsuri:
| bogdanz04 a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| BlackStar27 a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| Bullseye1 a răspuns:

Asculta!
Vrei sa fi bun? I-a id de mess:eduardgeorgian
te invat tot despre league of legends.

| Bєshka a răspuns:

Pai daca iti alegi un champion scrii pe google numele championului si dupa buil si dai acolo pe site si acolo iti da mai multe builduri si iti alegi unul. Apoi scrie acolo unde sa-ti pui punctele la magie ce iteme sa-ti iei din shop si etc.Cam atat iti pot spune ca nu prea satu pe el dar am lvl 20.

| Cristea_Nicu_1990 a răspuns (pentru Bєshka):

Mda..esti bun tare ..Lvl maxim e 18 si tu ai lvl 20 ..esti tare frate, nu am ce zice

| Pietonu a răspuns:

Si eu joc lol pe nord america ma cheama zegrom si sunt fan rumble

| PlayForFun a răspuns:

Simplu fa-ti un cont aici http://signup.leagueoflegends.com/? ref=520035d43b1a5007699248 dupa il descarci dupa veii invata cu timpu.

| PlayForFun a răspuns:

Http://signup.leagueoflegends.com/? ref=520035d43b1a5007699248

| zqAlex a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| MoGeA a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| PisicelRawwr a răspuns:

Daca nu ai bani de caractere poti face foarte usor 50000 RP si 30000 IP, urmareste vide-ul si daca faci tot ce spune la descriere, vei fi rasplatit foarte frumos, vei avea toate caracterele :) http://www.youtube.com/watch?v=nFQSihS_OpI&feature=youtu.be!

| UnNumeFain a răspuns (pentru PisicelRawwr):

Chiar merge? As vrea sa incerc...

| ASDbahh a răspuns:

La inceput iti cumperi un campion dupa care joci meciuri si castigi IP cu care cumperi campioni. Se fac destul de greu, dar daca vrei IP si RP GRATIS te ajut eu. inregistreazate pe linkul asta si fa level 10, si vei obtine 10.000 IP si RP! Succes :) http://signup.leagueoflegends.com/? ref=50369185f41ed607542841

| sweetynice29 a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| alexandrunum0 a răspuns:

Merge doar dac aiti faci cont nou aici http://signup.leagueoflegends.com/? ref=52da6155a0fe8841017413 si faci lvl 10 pe cont primesti 2k RP si campioni cu skin

| Marinica_Razvan_1998 a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| alexandru123_9645 a răspuns:

Http://signup.leagueoflegends.com/? ref=541efba8b52f6064298235 daca vrei sa te inregistrezi pe LoL intra aici

| MarinAlexandru123 a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| Tecsa_Victor_1995 a răspuns:

Eu zic ca asta este singurul hack care chiar functioneaza..nu toti care va aburesc cu linkuri si aiureli.

http://www.youtube.com/watch?v=vvhG7JTSbJs

| Matei_Alex_1998 a răspuns:

Amazing! I just got 3500 RP code for totally FREE! Come and download code too

>> http://LolFreeRP.com

| Gherendi_Robert_2000 a răspuns:

Http://signup.leagueoflegends.com/? ref=541ac17796c0a006720730

cu bani reali poti cumpara riot point si cu ei skinuri si campioni si cu ip (influente points) tot campioni da click pe link

| anonunder a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| Andreas2011 a răspuns:

Nu mai asculta la toti topiti astia link alea nu iti da nici un rp sua ip le da lor cu cat fac mai multi playeri de lvl10 cu atat le da mai mult rp
pe scurt martia ai cativa campioni free sa ii incerci si daca te descurci cu vreunu il poti cumpara dar trebuie sa strangi ip necesar, in meci trebuie sa ucizi campioni adversi, si sa distrugi turetele si la urma baza. trebuie sa iti protejezi tureta cu pretul vieti tale la sfarsitu fiecarui meci primesti xp and ip si ai un win pe zi acel win consta in dublarea xp si ip, la lvl 30 trebuie sa cumperi rune pentru campioni preferati sa poti domina de la inceputul meciului sa iti faci maiestriile vezi ca poti cauta pe google scrii numele campionului si buyld si gasesti ce iti trebuie, poti juca de 2 feluri. sa joci pe lane adica pe o parte pana distrugi tureta sau jungle in care omori monstri din jungla. si faci ganguri peste tot ajutanduti echipa. partile de joc se numesc "top,mid,bot" pe mid sta de obicei cineva cu puterea abilitatilor sau cineva de distanta
in echipa trebuie sa fie un tank=cineva care rezista mai mult "ex malphite,voliber,amumu,nunu etc.
un suport care sa incarce viata campionilor aliati sa le dea scuturi si alte chesti gen janna sau sona sau lulu un carry gen ashe sau caitlin
un campion gen darius xin akali sau jax si mid ap kannon kartus etc cam asta e tot restul descoperi u pe parcus pentru inceput fa tutorialul de ti-l da jocul pentru a te obisnui controalele la magi sunt
Q, W, E, R si mouse mai ai spels care le folosesti dupa
D, F
sunt si buylduri speciale care dau daune slow si asa mai departe scuturi care le foloseti dupa 123456 depinde de amplasarea lor in casute bft

| daszgdhj a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| Teck_Codrin_1997 a răspuns:

In primul rand lvl maxim intr-un joc este 18 si ai la recommended items iteme pentru orice erou cand intri in jocwinking si ca sa stii pe ce se bazeaza eroul te duci la informatii despre el la overview iar restul...descoperi pe parcurs

| Ionutz_Ionnut_1991 a răspuns:

Da Lvl maxim in joc este 18 si in afara jocului este 30, daca faci lvl maxim (30) o sa ajungi in liga, dar pana acolo o sa ajungi sa joci destul de bine, fa-ti cont aici http://signup.leagueoflegends.com/? ref=52ab74f77cc01731398998 mult noroc