| Cezar2004 a întrebat:

Stie cineva daca se va adauga pubg pe ps4? Si daca da cand? Pentru ca vreau sa imi iau o consola si vreau sa ma joc fifa fortnite si pubg si nu stiu ce consola sa aleg xbox one sau ps4?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Părerea mea sinceră, la calitate preț, e Xbox One S + la grafică, dacă ai TV 4K ai un + să iei Xbox One S fiindcă rulează 4k jocurile. la 1000 lei ( varianta 500GB ) ce-ți mai poți dori?

4 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Niciodată nu iei consolă doar pentru un anumit joc.

Dacă ai buget mare, recomand clar Xbox One X, e cea mai bună la momentul actual fără dar şi poate, până şi cei de la Sony au recunoscut.

Ai Red Dead Redemption 2, A.C Odyssey, FIFA 19 şi aşa mai departe.

Pe Xbox One deja e PUBG. deci ce mai aştepţi? dacă ai un TV bun şi nu doreşti să dai atât pe o consolă ( Xbox One X ) îţi recomand Xbox One S, e foarte bun la calitate preţ.

Totuşi dacă eşti fan PS4, cumpără-ţi un PS4, doar nu depinzi de un singur joc. şi crede-mă că pe consolă un shooter nu e aşa "Amazing" cum ţi-ai imaginat

| Cezar2004 explică (pentru Alexuţ02):

Eu am de ales dintre xbox one s si ps4 si multi ps4

| Cezar2004 explică (pentru Alexuţ02):

Si oricum o sa ma joc cu un mause si o tastatura

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Cezar2004):

Părerea mea sinceră, la calitate preț, e Xbox One S + la grafică, dacă ai TV 4K ai un + să iei Xbox One S fiindcă rulează 4k jocurile. la 1000 lei ( varianta 500GB ) ce-ți mai poți dori?

| Tranconoid a răspuns:

Nu sa anuntat oficial dar se spune ca va fi si pe PS4 deci sunt cateva sanse. Oricum sunt sigur ca vor adauga si PUBG pe PS4. Eu iti spun sa mai astepti ca dupa sa nu regreti ❤