| Gabriel_Bogdan_2001 a întrebat:

Stie cineva de ce imi apare la jocul Hello Neighbour eroarea asta:dx11 feature level 10.0 is required to run the engine.Jocul l-am luat de pe site-ul developarului.

6 răspunsuri:
| Juviia a răspuns:

Mi se pare ca e ceva cu componentele, asa imi aparea si mie la Dead by Daylight.

| elvisel a răspuns:

Ce windows si ce placa grafica ai.Eroare cere fisierele unui directx care nu le ai instalate.Am nevoie sa stiu ce versiune de windows ai si ce placa grafica ai, ca sa te pot ajuta

| Gabriel_Bogdan_2001 explică (pentru elvisel):

Windows 7 64 bit/Si placa:Intel GMA 3100

| elvisel a răspuns (pentru Gabriel_Bogdan_2001):

Imi pare rau sa te anunt dar Intel gma 3100 suporta doar directx 9, iar jocul cere minim directx 10
Ai aici specificatiile placii tale grafice:

http://www.pc-specs.com/gpu/Intel/GMA/Intel_GMA_3100/624

| Gabriel_Bogdan_2001 explică (pentru elvisel):

Dar pe windows 10 nu pot sa-l joc. Poate este si de la windows 7?

| elvisel a răspuns (pentru Gabriel_Bogdan_2001):

Degaba schimbi windows, tie iti trebuie o placa dedicata.La tine placa integrata este problema, nu suporta nimic mai sus de dx-d3d9(lvl 9.0c)