| Vacariuc_Cristian_1975 a întrebat:

Stie cineva vreun program de modificat jocuri din playstation sa mearga pe pc?

Răspuns Câştigător
| TheNexus a răspuns:

Tin sa mentionez ca emulatoarele nu sunt perfecte deci este inevitabil sa ai probleme cu anumite jocuri, si iti trebuie un PC destul de puternic, in special procesorul. Pe pcsx2 (emulator de ps2) o sa fie mai usor de rulat si mai greu de gasit jocuri care nu merg sau merg foarte prost, dar pe rpcs3 (emulator de ps3) Unele jocuri vor merge foarte sacadat (nu conteaza ce pc ai) sau chiar sa nu mearga deloc, plus ca iti trebuie un PC foarte bun. Eu am un i7 8700 cu un 1070ti si uneori im scade sub 60fps si lag spikeuri ocazional pe Persona 5, din fericire cei care lucreaza la ambele emulatoare scot update-uri destul de des.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

NU merge asa. Sunt emulatoare care te lasa sa joci jocuri de ps intr 1 si 3 pe pc. Cauta pcsx2 si rpcs pentru detalii.