| ș53fan a întrebat:

Sunt persoane care joaca minecraft? Daca da se poate juca cumva de la distanta 2 persiane dar fara vreo aplicatie, ci direct din meniul joculyi? Daca nu, stiti de aplicatia multiplayer master? Vrea cineva sa se joace cu mine? Va rog? Daca sunt persoane doritoare si care au whatsapp sa imi de amesaj aici si e le dau numarul in privat! Dar eu vorbesc de minecraft pe Android nu pe windows!

3 răspunsuri:
| ș53fan explică:

Poftim?

| Hata14 a răspuns:

Daca vine vorba de minecraft pe Android e foarte simplu, trebuie sa aveti amandoi aceeasi versiune si sa va conectati la aceeasi retea de internet, apoi intrati la *servere* si trebuie sa va arate numele celuilalt sau numele mapei, intrati si va putei juca multyplayer, eu faceam asa de cand era MCPE 0.9, sau. ceva de genu.

| ș53fan explică (pentru Hata14):

Și la ce dstantă se pota fla cele 2 persoane care vor sa joace? Adica in aceeasi incapere/loc sau pot fui de exemplu eu acasa la mine si el acas a la el?