| PetrieaAdy a întrebat:

Sunt un jucator de League Of Legends si de ceva timp sunt pasionat de campionii AP carry si am pus ochii pe cativa:

-Ahri
-Amumu
-Brand
-Gragas
-Karthus
-Lux
-Ryze

As vrea Pro si Contra pentru fiecare (dar doar cine are experienta pe campionul respectiv)
Si care ar fi cel mai rezistent dintre ei la aceleasi iteme... si care ar avea cel mai mare dmg

Răspuns Câştigător
| adokdgaok a răspuns:

Ma stiu cu toti campionii, daca mai vrei ajutor da pm, ia uite aici:

-Ahri: mobilitate buna, insa bazata pe skillshot, cel mai important sa dai e si dupa rapid Q si W, urmat de R. Mobilitate buna, e asasin, cu un abbysal scepter rupe pe oricine, pro :bd:
- Amumu: E prea banat in ranked si e cam boring, damage mediocru spre mediu, natural tanky ridicat, nu-s nici pro nici contra.
- Brand: E foarte op, doar farmeaza-l, e unul dintre campionii mei preferati deoarece si daca nu a facut bine in early poate face damage urias cu comb-ul la W
- Gragas: asta e preferatu meu, unlimited sustain si face ce vrea din adversar
- Karthus: destul de bun la farmat si carat jocul dar are multi counteri
- Lux: e cam boring, dar e bunicica dac-o iei asa... Nu ti-o recomand, oricum
- Ryze: cel mai bun mag ever, omoara tot in late-game desi e boring si eu nu-l prea joc

Eu iti recomand vladimir, dai Q in prostie si nu ramai niciodata fara HP, bafta.

| PetrieaAdy explică (pentru adokdgaok):

Undeva la Brand ma gandeam si eu... dar o sa incerc un meci si cu Gragas si cu Ryze dupa spusele tale... Multumesc de raspuns happy

4 răspunsuri:
| just4ecko a răspuns:

Cel mi mare dmg il are Brand (parerea mea), in schimb amumu iti ofera prare + dmg, este un AP tank.

| DewjawVUU a răspuns:

Brand ara cel mai mare dmg parerea mea.
Si cel mai rezistent e amumu pentru ca e AP tank.
Sper sa te ajute.
Apropo, ai echipa ranked?

| PetrieaAdy explică (pentru DewjawVUU):

Inca nu am echipa ranked pentru ca inca nu am nivel 30 sad