| Trixy65 a întrebat:

Sunt un mare fan a jocului FNAF si am o nelamurire : Care e povestea lui Mangle? Dar a lui the Puppet?

Răspuns Câştigător
| Sony44872 a răspuns:

Pai,despre Marionette:
In 1987, 5 copii au rămas Blocați peste noapte in Pizzeria lui Freddy iar paznicul de noapte (Mike) vrea săi omoare...
Copilul Freddy se ascunde in intuneric de Mike(la fel ca Freddy din fnaf1)
Copilul Bonnie e foarte agresiv/a la fel si Bonnie din fnaf 2(Withered Bonnie)
Copilul Chica pe măsura ce se apropia de Mike tipa mai tare(la fel si Chica din fnaf1)
Copilul Foxy a fugit de Mike pe hol (la fel ca Foxy din fnaf 1 si 2)
Iar copilul Golden Freddy a...ras de Mike in timp ce era omorat(rasul lui Goldden Freddy)
Dar, mai devreme de aceasta tragedie, un al 6 le-a copil a fost omorât care se spune ca a fost Marionette
Când Marionette a văzut copiii...morți le-a dat cadoul vieții si i-a pus pe fiecare in costumul care li se cuvine.(ca in minigame-ul Give gifts, give life)
Deci Marionette este "mama" tuturor sufletelor celor 5 copii.
Iar despre Mangle, nu sunt prea multe de spus
Foxy a fost reparat, dar au rămas niște piese. Oamenii au pus acele piese la-olalta, nu a ieșit nimic
Ei au văzut ca, copiilor le plăcea sa se joace cu aceea adunatura de piese.
Asa s-a "născut" o noua atractie..copiii i-au dat numele "The Mangle" ce înseamnă in româna desfigurat, stricat etc.
Mangle NU este Toy Foxy ca alți animatroni, am putea spune ca ei sunt...rude big grin
Sper ca te-am lămurit! big grin

9 răspunsuri:
| Trixy65 explică (pentru Sony44872):

Eu cred ca pe Mangle au stricat-o copii.

| Sony44872 a răspuns (pentru Trixy65):

Pai da! Si mersi mult pentru funda!

| mihaicosti a răspuns (pentru Sony44872):

Eu nu stiu cum ai primit funda aia,nu te jignesc,dar nu asta e povestea lui mangle si a marionetei,tu cum de nu-ti dai seama,cum sa faca niste copii un animatron? doamne! asta e adevarata poveste:
cand purpleman a ucis copii,marioneta mama lui fredbear, adica golden freddy, le-a dat animatronelor toy, adica cele noi, din fnaf 2 oo noua viata, iar mangle era un simplu robot printre ei, de aceea au toti ochii negii cu ceva flosforescent in ochi.si nu copii au stricato pe mangle.ci mike, lund o pusca la pizerrie pentru a o distruge pe mangle, si a tras un foc apoi a lovit-o cu un fier greu si a distruso, foxy a innebunit si la momorat pe mike, de aceea mike a disparut.ok daca i-ai dat lui Sony funda nu e nimic dar asta e raspunsul castigator.

| Adeleid a răspuns:

Mangle este versiunea toy a lui foxy. Ea a si toy chica il plac pe foxy ( toy chica il place si pe toy bonny). Toy chica a adus un cadou lui foxy si a zis ca o place. Dar mangle era de față si a zis,, Dar pe mine nu placi" atunci foxy a zis ca o place si pe ea. Dar atunci chica a intrebat acelasi lucru. Si a zis ca o place mai mult pe mangle si toy chica a plecat plangand si atunci fantoma toy chica a posedat-o s-a dus la mangle cu cuțitul si a lovit-o pana a dezasamblat-o. Si mangle s-a enervat si vroia sa o atace...(...)
Iar marioneta este mama lui golden freddy si ea e fata. Ea a bagat copii in costume si le-a dat viata in fond ea e mama lor

| Popescu_Dyana_1984 a răspuns:

Si eu sunt o mare fana fnaf...si stiu ca Puppet este cea care le-a dat viata animatronicilor dupa ce Purple Man, Purple guy (Mike) i-a omorat pe copii.Iar Mangle a fost stricata de catre copii (povestea ei):Ea se simtea trista pentru ca nu avea cu cine sa se joace..atunci copii au vazut-o si s-au dus la ea. dupa un timp dragut cu mangle un copil a rupt o bucata din ea, iar ceilanti au inceput si ei sa rupa din ea pana a devenit cum e acum.Despre Puppet nu prea am stiut

| Grecu_Andreea_1985 a răspuns (pentru Sony44872):

Ba nu. Mangle a fost Toy Foxy dar a fost stricata de copii, pentru ca si ea era reparata. Asa ca ea era normala, si singura. Tot ai dreptate in afara de faptul cu Mangle.

| DariusMan a răspuns:

Mangle a fost o jucărie care a fost stricată și copiii au trebuit să repare jucăria și așa au reușit

| Fifftysouls a răspuns:

Pai din cate stiu, Puppet le da viata animatronilor din 2, iar Mangle a fost stricata de copii. Si sa nu o confundati pe Mangle cu Toy Foxy multi faci greseala asta...