| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Am o problema! La Minecraft multiplayer am luat un server de Survival Games. Am facut cam 5-6 meciuri, am iesit si cand am vrut sa intruu iar imi zicea sub cu rosu " Can't resolve hostname". Ce sa fac si daca stiti ce are spuneti-mi pas cu pas sa inteleg! DAU FUNDA :'(

3 răspunsuri:
| vlad11222343 a răspuns:

Serverul a fost inchis de catre host adica de cei care lau creat si nu e vina ta sau a minecraftului tau daca nici prietenilor nu le merge e de la server daca e de la Minecraft lor le merge spune mai detaliat si iti explic daca nu mai merge dai restart de versiune prin butonul clear all version dai click pe el si dupa intri din nou in el si sigur iti perge P.s. se sterge decat versiunea nu si salvarile sau hartile

| UserDeTpu explică (pentru vlad11222343):

...nush daca o merge, sa vad...

| UserDeTpu explică (pentru vlad11222343):

Nu a mers, am facut ce ai spus si tot n-a mers. L-am intrebat pe un prieten, mai exact varul meu si lui ai merge acelasi server. Uite mai multe detalii. Eu dau acolo sa adaug serverul si la IP jos scriu IP-ul la server. Acesta este serverul mc.creepercraftmmo.net:25565...un server de Survival Games Non-Premium si pun pariu ca tie o sa-ti mearga. Bun, dupa ce adaug serverul imi scrie sub numele ala Server Minecraft ' Can't resolve hostname ".Ce vrei sa-ti mai dau?