| Trollman a întrebat:

Buna,am incercat sa fac un server de minecraft si cu hamachi si fara si cand il dadeam la multiplayer imi arata:"can't resolv hostname",si am incercat si cu open to lan la lume single si prietenul meu nu putea sa intre,aceeasi problema cu hostname-ul, ce fac?

2 răspunsuri:
| GorgovanVlad a răspuns:

Pentru lan prietenul tau trebuie sa locuiasca in apropiere(acelasi bloc, strada), iar pentru serverul cu Hamachi ai nevoie de un calculator bunicel(in general un desktop sau un laptop performant). Daca serverul chiar nu merge cu Hamachi poti incerca cu tunngle. Sper ca te-am ajutat.

| Trollman explică (pentru GorgovanVlad):

La lan nu poate fi alta cauza? ca el sta langa mine