| IulianaSweet14 a întrebat:

TPU! Ce programe ar trebui sa aiba un calculator?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Paint vine instalat pe sistemul de operare (windows). Google e un site laughing

Depinde pentru ce folosesti calculatorul. Daca navighezi pe internet, e bine sa ai yahoo messenger 10, un internet browser (Firefox, Chorme, Opera) dar si un antivirus (de ex avira Free). Toate se pot downloada gratuit de pe net.
daca te uiti la filme, e bine sa ai VLC media player sau un bundle cu alte codec-uri (de ex K-Lite codecs) altfel, nu vei putea vizualiza filmele, videoclipurile, etc. Filme sau joculete pe net se pot juca doar cu ajutorul unor programe speciale (Abode Flash Player) care din nou, se pot lua de pe net. Pentru muzica e bine sa ai un program Winamp.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paint,Computer[cu cd], google, winamp, Microsoft office, yahoo messenger si antivirusul.
funda?

| IncorrectUsername a răspuns:

Google,Antivirus,DirectX,Microsoft Office, Windows Media Player, Windows Photo Wiever, Adobe Reader 8, Internet Explorer, etc... Fundita?puppy dog eyes

| Andrei7520152 a răspuns:

Da, si directX 9 pentru jocuri (sau 10 daca ai un calculator foarte performant)