| Ionut659 a întrebat:

TPU ce s-a întâmplat cu jocul Area F2 de pe telefon? De ce s-au închis servărele? Va reveni înapoi pe Magazin Play sau Galaxy Store? Mai sunt jocuri ca acesta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Ubisoft i-a dat în judecată pe cei de la Apple și Google, pe motiv că "Area F2" este o copie fidelă a jocului "Rainbow Six: Siege" neputând să îi dea în judecată pe giganții din Cupertino și MountainView, pentru că sursa scandalului se află în China și politica drepturilor de autor de acolo este foarte flexibilă, Ubisoft a căutat o alternativă, drept urmare serverele au fost închise.
Nu știu ce șanse mai sunt să revină pe "Play Store" sau "Galaxy Store" dar mari șanse nu sunt...
Mai sunt destule jocuri asemănătoare, doar caută pe Google și vei găsi, un exemplu, cred? că ar fi "Call of Duty" sau poți încerca "PUBG", "Fortnite", dacă nu ai făcut asta până acu'... deși nu îți recomand dacă nu... ☺