| nicunicu3 a întrebat:

Un prieten are gta 5 pe steam eu vreau sa iau cod pe rocketstar merge sa jucam amandoi pe acelasi server sau trebuie sa fie pe aceeasi platforma ca sa jucam amandoi sau putem fi prieteni pe platforme diferite si sa jucam amandoi de pe platforme diferite sau trebuie neaparat pe steam?

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Daca cumperi Gta 5 pe Steam, automat o sa ai jocul pe Rockstar. Ba chiar esti obligat sa folosesti Rockstar Launcher.
O sa poti juca cu prietenul tau, fara probleme.

| nicunicu3 explică (pentru N0xEterniS):

Dar daca cumpar doar pe rocketstar si el il are pe steam putem sa jucam amandoi sau sa ne dam cerere de prietenie?