| MariusToc a întrebat:

Un prieten imi tot intra in calculator cu un program fara sa stiu ca intra la mine in pc dupa ce i-am dat ip-ul. Mi-a zis ca programul este din windows 7. Unde este programul si cum il pot folosi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa nu fie programul din windows 7. Ip-ul nu se zice niciodata la nimeni e foarte periculos pentru pc-ul sa dai aceste date. Iti recomand sa mergi la providerul tau si sa il rogi frumos sa-ti schimbe ip-ul iar pe vitor nu mai da ip-ul nimanui findca nu e bine numai tu trebuie sa stii ip-ul. Sunt multe programe hack cu care se poate intra in pc altcuiva fara ca el sa stie. Se poate si din programul integrat in windows 7 Remote Desktop Connection se numeste insa nu e sigur. Iti recomand Team Viewer acest program nu necesita ip-ul tau ca sa se poata loga pe pc-ul tau. El are un id si o parola care vor fi introduse de cel care vrea sa intre in pc la tine sa te ajute cu ceva il poti dezinstala imediat, atata timp cat programul nu e deschis el nu poate intra, poti respinge cererea de logare la pc-ul tau de catre alte persoane

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are voie să intre în calculatorul altuia!
Pa, pa.

| gki1980 a răspuns:

Salut. Cauta cu search daca ai in calculator programul Team viewer. Daca da, vezi in add/remove programs daca e si instalat(programul are 2 optiuni: de rulare, cand nu vrei sa iti intre altii in calculator, dar tu sa intri la ei, si de instalare, cand permiti si altora care iti au ip-ul, cum e si cazul tau, sa iti acceseze calculatorul). Daca este, il dezinstalezi. in cazul in care nu exista, iata ce poti face: intri in my computer la system properties. ai acolo o sectiune REMOTE. Debifeaza optiunea "Allow remote assistance invitations to be sent from this computer". dai Apply, Ok si restartezi calculatorul. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raresh nu te supara dar ip-ul nu are nici o legatura cu windowsul. Acest ip este oferit de reteaua ta de net cand iti bagi net-ul ei iti da un ip daca apar probleme tot ei iti schimba ip-ul

| raresh_5041 a răspuns:

E ***! Cum ma sa-ti dai ip-ul?rolling on the floor! Incerca sa-ti reinstalezi windowsul si ti se schimba ip-ul si o belit-o ala ca no sa-i mai mearga.NU-TI MAI DA IP-UL!