| Sasukesmecherul a întrebat:

Un telefon bun pentru jocuri/poze( in special jocuri, dar sa faca si poze ok) Buget de 1500 RON

1 răspuns:
| UrsulPolar117 a răspuns:

Daca vrei Iphone, nu ai foarte multe oportunitati la banii astia...

Daca vrei Samsung, iti recomand un A51, are 32 mpx fata si 70 mpx spate (adunate) si 4K, are baterie de 4000 mAh, ram 4GB si memorie interna de 128 GB, rezolutie 1080 pe 2400, diagonala 6.5 Inch, si un exynos 9611 cu 8 nuclee si se situeaza undeva pe la 1350 de lei. Il gasesti pe stoc peste tot.

Daca vrei Huawei, iti recomand un P30 Lite are 32 mpx fata si 58 mpx spate (adunate) si full-hd, are o baterie de 3340 mAh, ram 6GB si memorie interna de 256 GB, rezolutie de 1080 pe 2312, diagonala de 6.15 Inch, un Kirin 710 tot cu 8 nuclee si se situeaza undeva pe la 1300 de lei. Inca il poti gasi pe stoc dar peste cateva luni nu cred ca o sa mai fie.

Daca ma intrebi pe mine, as alege A51 chiar daca este batut la memorie, exceleaza la fotografii, are ecran ceva mai mare si o baterie cu autonomie mai mare, ambele procesoare scot viteze pe la 2.2 GHz insa nu mai stiu care situatia dintre Huawei si Google dar si chestia asta trebuie luata in considerare.

Sper ca te-am ajutat!