| radu0506 a întrebat:

URGENT! Am lasat peste noapte un stick de memorie intr-un calculator mai vechi (el fiind inchis), iar a doua zi, dimineata, cand l-am deschis, in locul a un folder "poze+video", am gasit foarte multe foldrele gen: "q"c? c#c" si cu mai multe patratele in nume. Orcum, am dat cheching la proprietati, iar acum nu imi mai apare nici un folder, dar tot imi spune la proprietati 12 Gb ocupat din 14 Gb. Ce sa fac? Aveam multe poze pe el si amintiri la care tin si nu vreau sa le pierd! Daca ma ajuta cineva, II DAU FUNDA LA ORICE INTREBARE A MEA LA CARE MAI RASPUNDE! (inclusiv asta) VA ROOOG!

Răspuns Câştigător
| BlureShadow a răspuns:

Intra in cmd (windows 7- start, scrii "cmd" si dai enter; windows XP-start, daiclick pe Run... si scrii "cmd" si dai enter) si scrie "chkdsk /f F:" unde F este litera partitiei USB-ului. daca te intreaba ceva de genu "Chkdsk cannot run because the volume is in use by another...etc scrie Y si dai enter, pentru a continua.