| Laxx a întrebat:

Urgent am o problema cu tastatura/setarile pc'-ului, de abia am venit de afara si cand apas h imi apare h6, cand apas g imi apare g5 iar daca apas space intre 2 litere lipite se sterge litera, sa nu mai zic ca daca apas sh6ift si 1, 2, 3,4,5 mi se deschid programele care le am la ping5ed adica in windows 8

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Poate ai activat Num Lock din greseala!
DEZACTIVARE NUM LOCK DIN Windows - http://tiny.cc/puc5cw SAU http://translate.googleusercontent.com/......ranslate_c
combinatii de taste: Fn" si "ScrLk / NmLk sau 'FN' + Insert(Enter) sau daca ai tasta NumLock da click pe ea o data si apoi da un restart daca trebuie sau Fn+F7 apasate in acelasi timp o singura data sau Fn + F11 sau din BIOS la-> Keyboard FN key lock - enable si NUM LOCK - OFF

| Laxx explică (pentru neluL):

Din pacate nu a ajutat cu nimic, am schimbat numerele in toate 3 felurile, am apasat pe num lock si tot nimic. aceeasi problema...

| neluL a răspuns (pentru Laxx):

Faci un alt User Account in Windows si vezi daca merge
SAU
Probeaza tastatura la alt pc si vezi daca merge.
Daca in ambele cazuri face la fel, iti schimbi tastatura.

7 răspunsuri:
| AnduZisAlexandru a răspuns:

Asta e o mare problema. Am cumparat eu un laptop si l-am trimis inapoi din aceasta problema si altele. Daca l-ai cumparat recent, trimite-l inapoi.

| Laxx explică (pentru AnduZisAlexandru):

Aici e ch6estia aiurea, nu e laptop e un pc si tocmai unul performant, in urma cu cateva ore inainte sa plec nu facea asa, de cand m'-am intors a inceput.

| AnduZisAlexandru a răspuns:

Asculta-l pe nelu, poate ca te ajuta raspunsul lui atunci.

| Laxx explică (pentru AnduZisAlexandru):

Am facut totul, still nothh6ing5

| AnduZisAlexandru a răspuns:

Atunci chiar nu stiu, imi pare rau! Du-l la un profesionist.