| DeGea1 a întrebat:

Salut TPU,
am un Samsung j5 si am o problema la el. de vreo 2 zile la tastatura telefonului cand apas o litera imi apare ca fiind apasata cea de langa sau apar litere din senin. Stie cineva ce pot face?

Răspuns Câştigător
| AliceNeye a răspuns:

Buna, lucrez intr-un service gsm, asadar poate fi touchscreen-ul sau o problema de soft. Dar mai degrabă touchscreen-ul! Pori incerca sa iti salvezi datele din telefon si sa ii dai o resetare generala de la setari.
Bafta!

| DeGea1 explică (pentru AliceNeye):

Multumesc mult! Voi incerca!

4 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

Schimba touchscreenul

| CentyLox a răspuns:

Problema este touchscreen-ul telefonului si daca il mai ai in garantie iti recomand sa te duci cu el si nu vei pierde nici o informatie / poza / melodie / istoricul de pe chrome

| Bebelucelu a răspuns:

Poate daca apesi prea repede tastatura e inceata si iti apare Ce ai apasat Mai devreme