| vlad20002 a întrebat:

Urgent! in hammer mt2 ce bonusuri trebuie sa pun la sura si ce iteme? funda!

Răspuns Câştigător
| AlexandraDaria2015 a răspuns:

Bonusuri recomandate in functie de rasa:
Warrior:
Bonusurile de baza: VIT, STR
Ninja:
Bonusurile de baza: VIT, STR, DEX
Sura:
Bonusurile de baza: VIT, INT, STR
Shaman:
Bonusurile de baza: VIT, INT, STR

Bonusuri secundare: Semi-Om, Viteza skill, Critic, Sansa de a bloca atacul, Rezistenta otrava, Rezistente clase, Tare impotriva claselor, Rezistente arme, Regenerare PV, Atac, Aparare, Max PV
Aceste bonusuri secundare sunt puse in ordine dupa importanta!
Bonusul Imun la necunostinta este esential pe scut!

Cand faceti un item este recomandat sa puneti prima data bonusurile principare pentru rasa ta! Apoi pui ce ai nevoie din bonusurile secundare. Este recomandat sa incepem cu Viteza skill, Semi-Om si Critic apoi continuam cu restul!

La ce ne ajuta aceste bonusuri?
VIT: Creste PV si apararea (+40000 PV si 1000 aparare cand pui 1000 VIT)
STR: Creste atacul
INT: Creste valoarea atacului magic (la razboinic si ninja sunt inutile, folosite doar pentru clase magice precum sura si shaman)
DEX: Creste valoarea atacului skillurilor la ninja (pentru restul claselor este inutil)

Semi-Om: Creste atacul foarte mult, mult mai util decat criticul.
Viteza skill: Scade timpul de incarcare a magiilor fiind foarte util.
Sansa de a bloca atacul: Blocheaza loviturile de pumn/arma, adversarul iti da miss.
Rezistenta otrava: Blocheaza scuipatul la ninja.
La rezistente clase si atac impotriva lor se incepe prima data cu Sura apoi Saman, Ninja, Razboinic in aceasta ordine.
La rezistente arme se incepe cu Sabie apoi 2 maini, pumnal, sageti, evantai, clopot in aceasta ordine.

Ce este bine de stiut:
Evitati pe cat se poate Max PV si aparare, puneti VIT care da mai mult PV si aparare in acelasi timp.
Evitati Atacul, puneti STR.

Cele mai folosite clase pe HammerMT2:
1. Sura - fiind cea mai puternica rasa si tot odata cea mai folosita pe server
Tipul de magii recomandat este arme magice si este indicat sa jucati fara a folosi o arma.
2. Shamanul - fiind folosit de majoritatea fetelor este si cea mai cautata pereche
3. Ninja, 3.1 Arc, 3.2 Lame
4. Razboinic, 4.1 Mental, 4.2 Corp
funda?

| Kreatoru a răspuns (pentru AlexandraDaria2015):

Esti bunwinking esti priceput meriti funda!

4 răspunsuri:
| Skilline2012 a răspuns:

Bonusuri pentru A fii master PvP:
pe armura: INT/ATT; HP; aparare cu sabia
pe arma: ATT/INT; rezistenta contra []; Critical; 2 hands defense []
pe restul: cam la fel

Precizari: Incearca sa bagi semi-om cam la toate si neaparat slow resistance pe scut!

| Geniuss a răspuns:

Bonusuri depinde de preferabila inteligenta full si aparari dar lasate de Hammer e full mod un sfat apucate de lunaris dinasty-online.org nu mai au moduri lvl 250 cresti destul de repede pe lunaris 98% is romani si foate prietenosii big grin baftaa

| BePreetyAna a răspuns:

Iti da itm. bonusuri nu stiu