| VOXaware a întrebat:

VA ROG SA MA AJUTATI!

mi-am instalat dx9 si mie imi trebuie dx8.1
l-am dezinstalat cu directx Eridicator
si cand am pornit iar pc am avut 2 probleme :

-This aplication has failed to start because dinput8.dll was not found

- ( la steam ) fatal error could not open vgui
am instalat directx 8.1 dupa asta si tot nu merge
In google chrome imi apare o eroare :

- Unable to locate component
this aplication has failed to start because DINPUT8.dll was not found. re-instaling the aplication may fix this problem
_____
| OK |
Si imi iese din chrome

Iar la mozilla firefox imi zice not responding dupa cateva secunde dupa ce intru pe un site.
VA DAU FUNDA!
va rog sa ma ajutati!

Sorry pentru categorie dar PUR si simplu numi aparea alta mai buna (nici technologie )

1 răspuns:
| CinevaNou a răspuns:

Directx nu trebuie dezinstalat. De aia NU ai nicio optiune pentru uninstall. Daca ai folosit programe facute de altii pentru a sterge directx, le-ai folosit pe propria raspundere.
Incearca sa instalezi ultimul directx9.0c, iar daca nu merge nu ai alta optiune decat sa reinstalezi windows.
Si poti sa ai si directx11, nu e nicio problema. Placa video o sa foloseasca versiunea de directx pe care o suporta si gata.