| floringabor a întrebat:

De 4 zile nu mi se mai deschide Yahoo! Messenger ci mi se deschide aceasta eroare: "this aplication has failed to start because d3d9.dll was not found. Re-instaling the application may fix this problem" L-a dezinstalat si l-am instalat iar, dar tot cu aceasta eroare mi se deschide. Am instalat " AML Free Register Cleaner si l-am scanat, dar tot la fel se deschide. Am instalat "Your Uninstaller" pentru a-l dezinstala din tot calculatorul, si l-am dezinstalat si l-am instalat din nou dar tot asa mi se deschide. Am instalat http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? d3d9 si l-am scanat, dar tot cu aceasta eroare mi se deschide. Ce as putea sa mai fac?

3 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Reinstaleaza aplicatia, dar cand dai uninstal ai grija sa fie sterse toate fisierele care apartin acestei aplicatii.
Uite aici un tutorial de instalare
http://tutorialpc1.blogspot.ro/......20Mesenger

| robytoby a răspuns:

Nu uita dupa ce dai uninstall la aplicatie foloseste CCleaner, acesta curata toate fisierele inutile, orfane ramase in urma stergerii programelor din calculator.
CCleaner cel mai bun program utilitar pentru Windows - Setari program

| floringabor explică:

Am incercat si tot "this aplication has failed to start because d3d9.dll was not found. Re-instaling the application may fix this problem" mi se deschide