| anonim_4396 a întrebat:

Va rog urgent!
Am pus o intrebare pe TPU "ce trebuie sa fac pe un server de minecraft ca sa-mi mearga sa intre persoane pe server" (ceva de genu) si un utilizator mi-a raspuns: "trebuie sa schimbi o comanda la server proprietis" (ceva de genu) ce trebuie sa schimb va rog spuneti-mi in detaliu ce trebuie sa schimb ca sa-mi mearga sa intre persoane pe severul meu de minecraft

1 răspuns:
| MareleD a răspuns:

Daca e pe hamachi,trebuie sa i spui la prietenul tau sa-si downloadeze si el hamachi, apoi sa se conecteze pe contul tau de hamachi, apoi intri tu pe server apoi i spui numele serverului si IP-ul si gata.
Daca e server bukkit atunci fa-l pe hamachi.
Instructiuni sa il faci pe hamachi:http://www.youtube.com/watch?v=ZAfL5ts6VJY

Succes! 1