| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ati alege xbox one s ps4 sau Nintendo? Si daca se poate sa imi spuneti si de ce

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Oricare vrei.Nu ai cum sa fi obiectiv la console(decat cand vine vorba despre specificatii)
Eu unul mi-as cumpara PS4 pentru exclusivitati si pentru ca detin un calculator destul de potent.
Nintendo Switch nu prea este de mine, deci iese din discutie.
Xbox One S, este mai slab decat ps4, dar imi place mai mult controller-ul la el, dacat la playstation, cum am spus detin un calculator si nu l-as considera din cauza aceasta.

Apoi cel mai important este ce consola au prietenii tai, deoarece este aproape imposibil sa te joci cu ei daca folositi console diferite(asta daca ai prieteni bineinteles).

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

PS4 pro simply the best, are procesorul grafic cel mai puternic dintre cele enuntate de tine, dar atentie am zis varianta PRO.
Are suport 4k
SI cum au spus si ceilalti cele mai multe jocuri si exclusivitati, adica jocuri produse doar pentru consolele PS4
Eu am trecut de varsta care imi da voie la prostii, am detinut mai multe PS4, dar ma plictiseam repede si le vindeam, ce mi-as lua acum un laptop pentru gaming, este scump dar nu il iei doar pentru jocuri asa cum este cazul unei console...
Bine ca te poti juca pe consola si multiplayer si asta este cel mai tare.

| Bizon95 a răspuns:

PS4... este cel mai performant si cu cele mai multe jocuri

insa cum a spus BRares, este echivalentul Neflix-ului: "ce serviciu de stream ti-ai lua?"... Netflix evident pentru ca are cele mai multe, dar NU LE ARE PE TOATE si fiecare are altele care nu sunt pe Netflix (Amzon Prime - The Man in the High Castle, HBO GO - Game of Thrones), etc.