| anonim_4396 a întrebat:

Nintendo 3DS sau Xbox 360? De ce?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

In primul rand nu prea poti sa le compari.
Ninento 3ds este o consola portabila iar xbox 360 este o consola de home gaming.....care are grafica si specificatiile tehnnice mult peste Nintendo.
In primul rand jocurile :

Nintendo se bazeaza mai ales pe variante 3d ale unor jocuri vechi ca legend of zelda sau mario bros.
Adica jocuri vechi...pentru pasionati, care intretin aceste francize si dupa 20 de ani.

Xbox 360 are jocuri mai diversificate ...si cu o grafica mult mai buna.
Pe nintento nu o poti juca niciodata jocuri ca nfs the run, fifa 2012, assasins creed revelations, gta 4 ...etc
Chiar nu prea poti sa compari consolele acestea... xbox este superior la toate capitolele.
Poate o intrebare mai buna ar fi fost Nintendo rds sau ps vita...iar raspunsul meu ar fi fost ps vita.
Daca nu esti fan al companiilor Konami sau Namco nu prea ai ce juca pe un Nintendo, cel putin nu ai aceleasi posibilitati ca la un psp sau ps vita.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da nu prea poti compara, comapri mere cu pere.

| andreeamitoi a răspuns:

Xbox 360. Te distrezi cu prietenii si faci sport in acelasi timp.