| patrick5 a întrebat:

Vrea sa folosesc de acum internet wireless pentru PC insa nu imi sun clare anumite lucruri.
Deci momentam am net prin cablu, cand o sa cumpar router-ul va fi o distanta de aproximativ 10-15 metri intre router si PC-ul meu, am auzit ca ar trebui sa cumpar un adaptor wireless, intrebarea e daca cumpar un adaptor wireless si il pun la pc, mai am nevoie de alt cablu care sa fie introdus pc sau pot lua semnalul direct cu ajutorul adaptorului?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu. Odata ce ai introdus adaptorul acela wireless in pc, iar firul de internet care tie de obicei iti statea in pc acum trebuie sa stea in router, nu mai ai nevoie de nimic! Odata introdus adaptorul wireless in pc, te poti conecta fara nici un fel de problema la router, si nici nu vei avea probleme de semnal sau scaderea vitezei, deoarece 15 metri este o distanta insemnificativa.

Bft! happy

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

De ce se cheama oare adaptor wireless? Daca aveai nevoie de cablu, se chema adaptor de cablu. 10-15 metri e destul de mult, depinde de router si de peretii pina la calculator, s-ar putea sa ai semnal cu probleme.