| Stefan000000 a întrebat:

Exista vreun adaptor wireless care sa ia internet de la un router de la Digi pe o distanta de aproximativ 40-50m?
Intre router si adaptor este un gard viu si un perete

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Înțeleg atunci că nu e vorba despre router-ul tău, corect?
Atunci nu prea ai cum să-i pui altă antenă, mai eficientă.
În plus, ceea ce cauți tu nu se cheamă „adaptor", ci „range extender".
Există (vezi la eMag etc.), dar tot ai nevoie de antene directive cu câștig bun.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da; cu condiția să le cumperi ambelor niște antene ca lumea.

| Stefan000000 explică (pentru mihai69):

Da dar spre exemplu eu am un Huawei P8 lite si daca stau in geam prind semnal, iar eu o să iau un prelungitor usb ca sa pun adaptorul in geam sau poate chiar afară. Nu mă interesează să am o viteza fantastica ci doar cat sa vorbesc cu prietenii pe Discord ai să mă joc CS:GO în același timp, si motivul pentru care mă interesează adaptorul este pentru că eu am internet de la Orange cu trafic limitat si când se duce traficul îmi merge cu 30kb/s.

| mihai69 a răspuns (pentru Stefan000000):

Înțeleg atunci că nu e vorba despre router-ul tău, corect?
Atunci nu prea ai cum să-i pui altă antenă, mai eficientă.
În plus, ceea ce cauți tu nu se cheamă „adaptor", ci „range extender".
Există (vezi la eMag etc.), dar tot ai nevoie de antene directive cu câștig bun.