| Radu_Costin_1965 a întrebat:

Vreau sa cumpar o placa video pentru un Dell 745 Tower de 1 G si nu stiu care se potriveste?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placile pe GDDR2 nu se mai fabrica. Asemenea placi au preturi exagerate si depasesc 250 lei.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stim varianta. Ar fi bine sa ne spui ce placa de baza ai. Ia de pe net CPU-Z, instaleaza-l si apoi uita-te in mainboard, model si scrie-ne ce zice acolo.

| Radu_Costin_1965 explică (pentru Salontanul):

Model 0RF703
Cipset Intel Q965
Bios 2.6.4

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa cumperi orice placa pe slot PCI-E x16 1.0 GDDR2. Poti cumpara si mai moderne GDDR3 sau 5) dar nu vor lucra la capacitate maxima din cauza ratei scazute de transfer suportata de placa de baza.

| Radu_Costin_1965 explică (pentru Salontanul):

Ok dar da-mi niste exemple de placi ...model ...la un pret pina in 160 ron

| Salontanul a răspuns (pentru Radu_Costin_1965):

Placile pe GDDR2 nu se mai fabrica. Asemenea placi au preturi exagerate si depasesc 250 lei.