| micutdragut a întrebat:

Vreau sa cumpar un laptop second hand de aici http://noudinnou.ro/laptopuri-second-hand/ dar nu sunt sigur. Care sunt avantajele laptopurilor second hand? Se merita sa imi iau un laptop sh pentru jocuri si proiecte scolare?

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Daca vrei jocuri, eu iti recomand sa-ti iei un pc pentru ca:
-Are o racire mai buna
-Te tin componentele mult mai mult timp
-Daca vrei sa inlocuiesti o anumita piesa, o poti face, dar la laptop-uri nu
-Daca ti se termina garantia la laptop si dupa ti se strica cateva taste (de ex) sau ecranul o ia razna, mai bine dai 50 de lei si-ti iei o tastatura noua decat sa mai dai iar 1k-2k pe alt laptop.
Zi-mi bugetul si-ti zic eu un pc bun si cam ce vrei sa te joci pe el. Pentru proiecte scolare, merge orice.