| Ioan489 a întrebat:

Vreau sa cumpar un xbox 360, dar am o intrebare. Pot juca jocuri gratis luate de pe net fara sa modez xbox-ul? Am auzit ca poti doar sa modezi jocul cu un program si apoi sa-l bagi pe stick ( si va merge fara sa ai xbox-ul modat ), este corect? Adica va merge?

1 răspuns:
| anonimguy3 a răspuns:

Cine ti-a zis asta si-a batut joc de tine laughing Nu exista asa ceva. Ori modezi consola, ori cumperi jocu direct. Prin stick este modarea JTAG (mi se pare ca modifici un cip din consola cu un stick anume, si nu poti juca jocuri pe LIVE ca iei ban) sau prin LT 2.0/3.0 (prin schimbarea unitatii dvd a consolei, aici poti juca jocurile pe LIVE fara a lua ban)