| Andreibostiganfrumos a întrebat:

Vreau sa deschid un server de SAMP cu MySqld. Am facut tot ce trebuie in phpmyadmin si merge sa intru pe server. Insa la login ma pune sa dau register la parola si dupa ce dau register ma pune sa dau login si atunci zice ca e gresita ce fac?

2 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Clarificare: MySql si phpMyAdmin sunt pentru baza de date a serverului, nu sunt efectiv serverul.
Cand incerci sa te inregistrezi, iti apare o instanta noua in baza de data care are usernamul si parola care ai pus-o?
Daca da (si ma indoiesc ca raspunsul tau e da)atunci ai omis ceva marunt cand faci conexiunea.
Daca nu, atunci nu ai facut nimic sa spui jocului sa tu te conectezi la baza ta de date (jocul nu stie unde este baza ta de date). Acum nu am cum sa te ajut sa faci conexiunea asta in samp pentru ca nu am incercat niciodata, dar in wow (world of worcraft) este o chestie numita "realm name" si acolo pui locatia bazei de date. am gasit ceva pentru samp dar nu stiu daca e acelasi lucru : https://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=148461

| CristianAlex a răspuns:

Nu ai pus bine gamemode-ul in server.