| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr un Nitendo Switch. Si nu stiu ce sa aleg.
Nitendo Switch normal sau Nitendo Switch Lite? Argumentați răspunsurile
Care este diferența dintre cele doua Nitendo?
Sunt diferențe mari intre Nitendo Switch PSP si Vita?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sa le luam pe rand:
1. ''Nitendo Switch normal sau Nitendo Switch Lite'?
Switch Normal, e mult mai ok.
2. Mai multe. In primul rand switch lite arata retardat din cauza design-ului oribiol. Switch normal se poate folosi in trei moduri: conectat la tv, pe masa cu 2 playeri, fiecare cu un controller sau ca si consola portabila. Lite merge doar ca si consola portabila. Cel normal are controllere detasabile si daca se strica cumperi altele. La cel lite daca se strica si a trecut garantia salut, iti trebuie alta consola. Cel normal are si vibratii si camera cu infrarosue, si e smecher la anumite jocuri cel lite nu.
3. ''Sunt diferențe mari intre Nitendo Switch PSP si Vita?''
Da. Jocurile de switch arata mult mai bine si is multe faine, inclusiv Doom, Saints Row, Animal Crossing, etc. PSP e antic si poti emula jocuri de PSP pe un telefon modest iar Vita e degeaba, Sony a renuntat la ea dupa doi ani, jocuri putine, carduri de memorie scumpe.

| ardei33 a răspuns:

Eu iti sugerez Nintendo Swich normal prima data deoarece este mult mai bine obtimizat are un ecran mai mare si mai multe detalii tehnice care te avantajeaza, apoi iti poti lua Nintendo Swich lite daca vrei o versiune mobila a Nintendoului tau.